Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Офіційний представник на території України
0
Мій кошик

Зимні спальні мішки Pinguin

Сортування:
за популярністю по новизні спочатку дорожче спочатку дешевше за назвою

​​Зимові спальні мішки Pinguin

Купити зимовий спальник зазвичай вирішують ті туристи, хто морально і фізично готовий до зимових походів. Адже зимові пригоди в горах суттєво відрізняються від міжсезоння чи тим більше літа. Крім температурних показників важливу роль будуть відігравати вологість повітря, габарити всього спорядження, адже на зиму спальник значно більший, ніж на весну/осінь. І не забувайте, що зимовий спальний мішок, як і будь-яке спорядження, має бути легким та компактним. 

В чому різниця між зимовим та іншими спальниками?

Температура комфорту є визначальним критерієм при виборі будь-якого спального мішка. Але, якщо у випадку з демісезонним, його можна доповнити лайнером або вовняною термобілизною, то обираючи спальник для зими, важливо враховувати умови використання – сильні морози, вологість, поривчастий вітер. Тому при класифікації спальників для зими сюди відносять моделі з температурою комфорту нижче -10 С. Саме на цей показник звертайте увагу перед тим, як купити зимовий спальний мішок. 

Ці та інші температурні дані вказані зазвичай в паспорті виробу або на його етикетці. Це три типи температурних показників, які відображають теплоізоляцію кожної моделі. 

  • Т, Comfort – головний показник, на який необхідно орієнтуватись при виборі спальника. Характеризує температуру навколишнього середовища, при якій фізично здорова людина, одягнена в термобілизну, зможе спати в розслабленій позі протягом 6-8 годин. В компанії Pinguin цей показник визначають окремо для чоловіків та жінок. Наприклад, в Pinguin Expert (-8°С/-16°С) -8 С буде температурою комфорту для дівчат, а -16 С – для чоловіків. Це зумовлено різними порогами чутливості – дівчата частіше мерзнуть та сильніше реагують на холод, ніж чоловіки. 
  • Т, Limit – умовний показник максимально низької температури, при якій фізично здорова людина, одягнена в термобілизну буде спати в позі ембріона. Сон при таких температурах буде не якісний, людина буде часто прокидатись від відчуття холоду. Крім теплозбереження спальника в таких ситуаціях важливу роль відіграють загальний стан туриста, вологість повітря тощо. При виборі зимових моделей цей показник можна взагалі не враховувати, адже ви маєте орієнтуватись на температуру комфорту виробу та середню температуру навколишнього середовища. Але для більшого утеплення можна використати лайнери, вовняну або флісову білизну, теплі шкарпетки, шапку, бафф. 
  • Т, Max – не важливий показник для зимових варіантів. Відображає максимально високу температуру, при якій турист може спати без дискомфорту. Сучасні моделі оснащують поздовжніми блискавками, за допомогою яких можна самостійно регулювати температуру. Тим паче взимку навряд чи вам буде спекотно в спальному мішку. 

Зверніть увагу! Ефективність «роботи» спального мішка можна гарантувати тільки при правильно підібраному туристичному килимку. Його показник теплоізоляції R-value має відповідати умовам вашого походу. В виробника Pinguin представлена окрема лінійка зимових килимків для походів. 

Що краще пух чи синтетика для спальника? 

Пуховий спальний мішок або синтетичний? Що краще? Правильної відповіді немає ніхто, адже кожен з варіантів має свої плюси та мінуси. Головне питання полягає в умовах використання. Тож обираючи спальник для зими детально вивчайте особливості кожної моделі. 

Пухові спальники – легкі, теплі, практичні. Якщо порівнювати їх з іншими типами, то це найкомпактніший з варіантів. Для утеплення сучасних моделей застосовують качиний або гусячий пух. Такі пушинки досить пухнасті, чудово тримають форму та об’єм, а, як відомо, чим об’ємніший спальник, тим краще він гріє. Для визначення ефективності роботи пуху як наповнювача застосовують показник Fill power. Пух гарно зберігає тепло, але сам по собі «боїться» вологи. При намоканні окремі пушинки втрачають об’єм та перестають зберігати тепло. Тому сучасний пух в спальниках проходить додаткову обробку для захисту від вологи. Звісно, це не гарантує 100% захисту, але таким чином пух не так швидко намокає та сохне на 30% швидше, ніж без обробки. Крім цього для захисту від вологи використовують вологостійкі матеріали для зовнішнього шару. Тож відповідно до цього пухові спальники для Карпат краще не брати або додатково захищати від їх вологи. А от для походів в морозних холодних умовах – це ідеальний варіант. Наприклад, один з найтепліших варіантів в лінійці Pinguin Magma 1000 має наповнювач з гідрофобним покриттям, додатково захищений зовнішнім шаром з нейлону з DWR покриттям. 

Синтетичні спальники для зими утеплюються штучними волокнами. Вони бувають різних типів та будови. Відповідно одні спальники синтетичні будуть легкі та компактні, а інші – важкі та об’ємні. Інженери компанії Pinguin застосовують кращі з них. Наприклад, BHB Micro – це оригінальна розробка бренду. Такі волокна чудово зберігають тепло, досить компактні та легкі. Для додаткового збереження тепла можуть використовуватись декілька шарів утеплювача. Таким чином, досягається максимальна робота наповнювача та відсутність холодних зон. Одна з головних переваг синтетики – це те, що вона працює навіть у вологому стані. В походах та на сходженнях не завжди ідеальні умови, тому вологість в наметі – це звична справа. Якщо є ймовірність, що ваш спальник буде в вологих умовах, то синтетика – це найкращий з варіантів. Популярні зимові спальники Pinguin – Expert Sleeping Bag, Topas, Spirit. Попри всю свою технологічність ціни на синтетичні спальники цілком доступні та не перевищують пухові. 

Форма зимових спальників Pinguin

При виборі мішка важливу роль відіграє його розмір та внутрішній об’єм. Одні спальники дають повну свободу рухів і абсолютно не сковують рухів. Інші більш лаконічні, дозволяють спати всередині на боку або на спині, але «зіркою» спати в них буде незручно. Тому при виборі звертайте увагу на форму та розмір. Відповідно до цього розрізняють:

Спальники-кокони – це найкращий вибір для туристів, альпіністів, тих, хто рахує кожен грам спорядження. Особлива форма мумії повторює лінії тіла – пуховий спальник завужений донизу та має достатньо простору в області плечей. Така форма дозволяє економити на вазі та на об’ємі. Зимові кокони мають капюшон та різні додаткові утеплюючі конструктивні рішення – куліска на капюшоні, утеплений комір та утеплююча планка вздовж блискавки, вкорочена блискавка. А модель Expert Sleeping Bag оснащена додатковим утепленням в області ніг, завдяки чому ви точно не замерзнете в ньому.

Спальники-ковдри для зими – це велика рідкість. Через свої збільшені об’єми та збільшений простір всередині вони не зручні для походів. Адже кокон набагато легше прогріти своїм тілом, ніж велику ковдру.

Крім цього, спальні мішки можуть бути чоловічі або жіночі, також окремо виділяють дитячі, які в компанії Pinguin позначають як Junior. 

  • Чоловічі мають стандартні розміри та підходять чоловікам, жінкам. Сюди можна віднести усі спальники, що підходять на зріст вище 175 см (Expert (-8°С / -16°С), Topas (-1/-7°C))
  • Жіночі зимові спальники мають меншу довжину, вони будуть вужчі в області плечей та дещо розширені в області стегон. Підходять для користувачів зростом 160-170 см. Приклад жіночого спальника – Comfort Lady PFM (-1 / -7°C). 
  • Дитячі мішки для сну взимку – найменші по довжині. Мають більшу кількість утеплювача всередині. Сюди можна віднести Comfort Junior (-1/-7°C). 

Де купити зимовий спальний мішок Pinguin в Україні?

Від якості вашого спальника для зимового походу буде залежати не просто сон, а ваше життя. Адже сильні морози, перепади температур вдень та вночі, сильне фізичне виснаження впливають на загальний стан, а спальник повинен захищати вас від холоду в горах за будь-яких умов. Тому перед тим, як купити зимовий спальний мішок, важливо детально вивчити усі його переваги та недоліки, щоб не отримати переохолодження або обмороження. 

Великий вибір мішків для сну представлений на нашому сайті. Тут ви можете вибрати та купити спальник для гір, для походу, для сходження. Професійні консультанти допоможуть визначитись з моделлю та оформити покупку, а служба доставки привезе ваше замовлення в найкоротші терміни в будь-яке місто України.

Вгору