Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Офіційний представник на території України
0
Мій кошик

Спальні мішки Pinguin

Сортування:
за популярністю по новизні спочатку дорожче спочатку дешевше за назвою

Спальники Pinguin

Збираючись в похід або просто на відпочинок на природі, необхідно обов’язково купити спальний мішок Pinguin. Але якщо подібного досвіду покупок у вас немає, то це може виявитись серйозним викликом. Адже щоб задовольнити найвибагливіших покупців виробники розробили різні варіанти як за формою, так і за розмірами та наповнювачем. Крім того, важливим фактором є ціна, але в наших магазинах ви можете не турбуватись про те, скільки коштує спальний мішок, адже ми пропонуємо не лише якісний товар, але й доступні ціни. 

Як вибрати спальник Pinguin для сходження або походу?

Якщо у вас є необхідність купити спальний мішок, то для початку треба дати відповіді на наступні питання:

  • Спальник потрібен для походів чи кемпінгу?
  • На який сезон ви плануєте ваші пригоди?
  • Як ви реагуєте на холод та низькі температури?

Крім цього при виборі ви будете звертати увагу на наповнювач, умови використання, вагу та багато іншого. 

Основні критерії вибору спальника 

Коли ви йдете в похід в гори у вас головні критерії для спального мішка – це вага, габарити в упаковці, температура комфорту. 

  • Вага спального мішка. Від того, скільки важить все ваше спорядження, залежить, скільки ви зможете проходити за день і ваш загальний стан. Оскільки спальник туристичний – це базове спорядження для будь-яких пригод, то і його вага буде важливою. Якщо перед вами стоїть вибір між двома схожими за температурними даними моделями, але вони мають різну вагу, то варто зупинити свій вибір на легшому. Для порівняння Micra (6/1°C) з вагою 1080 грамів та Savana (6/1°C) з вагою 1400 г мають однакові температури комфорту, але при цьому відрізняються вагою, логічно, що для походу варто обирати легший – Micra. 
  • Об’єм завжди йде відповідний до ваги. Чим легший спальний мішок, тим менше об’єму він буде займати місця. Ви можете купити спальний мішок для міжсезоння, який буде займати більший або менший об’єм, це в першу чергу буде залежати від наповнювача та теплоізоляції. Тут важливо розрізняти спальники для походу, які будуть дуже компактні та моделі для кемпінгу, які будуть мати дещо більші розміри. Наприклад, Safari чи Blizzard відмінно будуть зберігати тепло, при цьому будуть програвати своїм аналогам для походів таким, як Savana. 

Для зменшення габаритів спальника в упаковці додатково можна купити компресійний мішок. Він забезпечує зменшення об’єму майже вдвічі. 

  • Сезонність мішка напряму залежить від його теплоізоляції. Чим тепліший мішок, тим на нижчі температури він розрахований. При виборі спальника застосовують термін «температура комфорту», який відображає, при яких температурах навколишнього середовища в ньому буде комфортно. Для отримання таких даних мішки проходять відповідні тестування, результати яких вказують на етикетках або в паспорті виробу. Зазвичай використовують три типи:

Т, Max – максимально висока температура, за якої доросла фізично здорова людина зможе спати без відчуття дискомфорту. Сьогодні все менше виробників вказують такі дані, оскільки мішки оснащені блискавками і турист може самостійно регулювати свій теплообмін.

Т, Limit – найнижчий показник температури, при якому дорослий фізично здоровий чоловік, одягнутий в термобілизну зможе спати в позі ембріона. Сон буде неякісним, оскільки людині буде холодно, відчуття будуть на межі переохолодження. Перед тим, як купити спальник, не варто опиратись на ці дані, адже тут буде грати роль сукупність різних факторів: ступінь втоми, вологість повітря, ступінь зносу утеплювача, ситість. 

Т, Comfort – температура, за якої доросла, фізично здорова людина в термобілизні зможе спати в мішку в розслабленій позі не менше 6 годин. Компанія Pinguin в процесі тестування виділяє ці показники окремо для чоловіків та окремо для жінок. Наприклад, в Expert це буде відповідно -8°С/-16°С. 

Тут важливо пам’ятати, що поріг чутливості в жінок нижчий, ніж у чоловіків і вони більш чутливі до холоду. 

Як результат, за температурою комфорту спальні мішки можна умовно поділити на:

  • Літні (Comfort вище +15) – Tramp (11/7°C), Travel PFM (13/9°C), Lite Mummy (14/10°C);
  • Демісезонні (від -10 до +15), їх ще називають спальники весна/осінь або трисезонні – Micra (6/1°C), Blizzard (4/-1°C), Savana (5/0°C), Trekking (1/-5°C);
  • Зимові (від-10 до -22) або чотирисезонні – Expert (-8°С/-16°С), Spirit (-5/-12°C);
  • Для екстремально низьких температур (нижче -22)

Окремо варто зазначити, що для тих, хто часто мерзне, краще буде вибрати спальник на кілька градусів тепліший, ніж рекомендує виробник. 

Типи спальників за формою

Одним з критеріїв вибору мішка для сну є його форма. Розрізняють:

  • Спальники-кокони візуально повторюють лінії тіла – мають завужений низ та дещо вужчі плечі. Таким чином виробники зменшили кінцеву вагу та габарити в упаковці. Такі моделі обирають туристи, альпіністи, ті, хто економить на вазі. Єдиним мінусом коконів є їх обмежений внутрішній об’єм – для тих, хто звик спати «зіркою», може бути не зручно. Сюди можна віднести моделі Micra, Tramp, Expert. 
  • Спальники-ковдри – класичні  прямокутні моделі, що мають повздовжню блискавку. Їх можна використовувати як спальник або як ковдру в особливо спекотні ночі. Розрізняють ковдри з капюшоном і без, так звані конверти. Ковдри чудово підходять для кемпінгів, виїздів на природу автівкою. Це ідеальне рішення, коли ви не обмежені в об’ємі свого спорядження. Blizzard, Travel PFM – лідери серед кемпінгових спальників від Pinguin. 

Ціна на спальний мішок буде залежати від його наповнювача та форми. Наприклад, для кемпінгів, відпочинку за містом часто обирають бюджетний спальник-ковдру на об’ємному утеплювачеві, а от для походів, трекінгів та сходжень краще звернути увагу на кокони з технологічними теплоізолюючими прошарками. 

Крім цього мішки для сну розрізняють по ширині/довжині. Таким чином можна підібрати оптимальний варіант під кожного. Наприклад, найпопулярніший Micra (6/1°C) представлений в трьох розмірах довжини – 175 см, 185 см, 195 см. 

Утеплювачі туристичних спальників Pinguin

Для утеплення спальних мішків застосовують натуральний пух або синтетичні волокна. В залежності від цього мішок має як переваги, так і недоліки цих наповнювачів в процесі використання. Але якщо ви вирішили купити спальні мішки, то варто ознайомитись з особливостями утеплюючих матеріалів. 

Натуральний пух – легкий, теплий, комфортний, відмінно зберігає тепло та довго служить при належному догляді. Ще років 15 тому спальники купити пухові могли дозволити собі лише досвідчені альпіністи. Оскільки це було дорого та не раціонально для звичайних походів. Пух в спальниках раніше дуже «боявся» вологи, він швидко намокав, втрачав свої теплоізоляційні властивості, довго сохнув. Але сьогодні такий утеплювач проходить спеціальну обробку, завдяки якій вдалось забезпечити вологозахист. Після обробки пуховий спальник в середньому на 30% менше намокає та швидше сохне. Ще одна особливість пухових спальників – це використання надлегких пухо утримуючих матеріалів для виготовлення зовнішнього шару та підкладки. Наприклад, в Lava 350 використали для верхнього шару Nylon Ultralight Ripstop DWR CCS, а для підкладки – м’який Polyester Ultra-Lite. В лінійці Pinguin пухові спальники представлені моделями Magma 630, Magma 1000, Lava 350. 

Синтетичні утеплювачі за своїми властивостями не поступаються пуховим, при цьому мають свої особливості. Ціна на синтетичний спальник часто набагато нижча, ніж на пуховий; синтетичні волокна зберігають частину тепла навіть коли намокнуть; синтетика сохне набагато швидше, ніж пух. В залежності від типу волокон, що використовуються в спальниках, вони можуть бути легшими і важчими. Наприклад, в компанії Pinguin застосовують:

  • ThermicFibre – теплий, але дещо громіздкий утеплювач. Для забезпечення тепла в демісезонних моделях його використовують в декілька шарів. Крім того, самі волокна можуть бути з різною кількістю каналів всередині. 
  • BHB Micro – розробка інженерів чеського бренду. Легкий, теплий, практичний наповнювач застосовують в найпопулярніших моделях. Для забезпечення максимального тепла застосовують кілька шарів утеплювача. 

Особливості вибору спальника Pinguin

Визначившись з формою, температурою та утеплювачем, варто також звернути увагу на індивідуальні побажання та особливі характеристики кожної моделі:

  • Ширина забезпечує необхідний об’єм всередині. Виробники пропонують варіанти різної ширини – як завужені для дівчат, так і  широкі для чоловіків богатирської комплекції. Тут варто не забувати, що при виборі конкретної ширини важливо враховувати запас. Коли ви лежите всередині спальника, він не має бути впритул, інакше утеплювач буде в стиснутому стані і не буде зберігати тепло. 
  • Довжина. Pinguin пропонує купити спальники жіночі, вони будуть дещо коротші, ніж унісекс, також є дитячі і та стандартні. Жіночі відповідно будуть дещо вужчими. Цей поділ є умовним, адже невисокі чоловіки можуть обрати для себе жіночу модель, а низькі дівчата – підліткову. 
  • Розташування блискавки роблять зліва або справа. Це зручно, коли ви правша або шульга, а це також дає можливість з’єднати два спальники однієї моделі між собою. Такі варіанти вибирають сімейні пари, сім’ї з маленькими дітьми, часто так роблять і досвідчені альпіністи, коли необхідно максимально знизити вагу спорядження. Таким чином вони використовують два спальних мішки на трьох.
  • Бігунки на блискавках. Найчастіше використовують фурнітуру японського бренду YKK. Але в деяких брендів можливі власні розробки. 
  • Капюшон служить для збереження тепла голови. Буває з куліскою та без. Крім цього, в Пінгвіна є спальники-конверти без капюшона. 
  • Утеплений комір можна затягувати для максимального збереження тепла. Якщо спальник з утепленим коміром, то туристи часто економлять на вазі та обирають моделі без капюшону.
  • Утеплена планка вздовж блискавки попереджає міграцію тепла назовні, захищає від задування холодного повітря. 
  • Розширена «кишеня» для стоп для додаткового комфорту. Завдяки такому крою матеріали та утеплювач не натягується стопами та зберігає тепло. 
  • Внутрішня кишеня для дрібниць. Часто там зберігають гаджети або змінні акумулятори, які на холоді швидко розряджаються. 
  • Спосіб утяжки компресійника. Всі спальники Пінгвін комплектуються компресійними мішками для транспортування. Завдяки ним ви суттєво економите об’єм в вашому рюкзаку. Крім цього такий чохол захищає ваш мішок для сну від вологи та пошкодження. 

Де купити спальні мішки Pinguin в Україні?

Жоден кемпінг, похід чи сходження не обходяться без технологічного спального мішка. В залежності від того, в якій місцевості та в який сезон будуть проходити пригоди, можна вибрати різні варіанти. Наприклад, для вологих і дощових Карпат в міжсезоння краще підійде синтетичний варіант, оскільки він менше «боїться» вологи, а для сходження в морозну погоду краще обрати пуховий – це ефективний захист від холоду та компактні розміри. 

Крім цього, важливо враховувати сезонність використання. Відповідно до теплоізоляційних характеристик спальних мішків ви можете спальний мішок купити на різну температуру – ми пропонуємо найтепліші для сходжень та зимових походів, моделі сезону весна/осінь ідеально підійдуть для трьохсезонного використання, також є варіанти для літа. Вони будуть найлегші та найкомпактніші серед усіх варіантів. 

Великий вибір спеціалізованого спорядження для туризму та відпочинку від чеського бренду Pinguin представлений на нашому сайті. Тут ви можете обрати і купити спальні мішки, туристичні килимки, намети для походів та кемпінгу та багато іншого. Також наша продукція представлена в фізичних магазинах в Вінниці, Дніпрі та Львові. Там ви отримаєте не лише професійну консультацію, але й протестуєте спорядження на собі. Доступні ціни, якісне обслуговування та швидка доставка порадують ваш гаманець та не змусять довго чекати замовлення.

Вгору