Навіщо використовувати трекінгові палиці:

• Підвищення стійкості при ходьбі з важким рюкзаком і на пересіченій місцевості;

• Трекінгові палиці зменшують травми коліна та інших суглобів. При русі вниз по схилу вони можуть зменшити ударну силу до 30%, роблячи довгі походи більш комфортними і терпимими;

• Подорож з палицями прискорить вас. Лижні палиці допомагають вам рухатися вперед, трекінгові палиці можуть підстрибувати і прискорювати ваш рух;

• Трекінгові палиці допомагають тримати тіло у вертикальному положенні і рівномірно розподіляти навантаження на тіло;

• Трекінгові палиці можуть бути корисні для будівництва наметів або укриттів, тому ви можете заощадити вагу, залишивши наметові дуги будинку;

Будь то прогулянка, одноденна поїздка або багатоденний похід, трекінгові палки зроблять ваш похід більш комфортним і безпечним.

 

Перед покупкою трекінгових палиць необхідно прийняти кілька рішень:

Одна палиця або пара?

Цей вибір багато в чому залежить від особистих переваг. Одна паличка може бути легко використана для короткої прогулянки, але вона також може бути використана в якості штатива для камери, але як опора для перенесення важких вантажів або подолання пересіченій місцевості, не розраховуйте на неї.

В даний час вага палиць вже досяг 200г, і майже всі рюкзаки оснащені кріпленнями, тому немає причин обмежувати себе однією палицею. Завжди краще бути готовим до подолання складних ландшафтів і ситуацій.врешті-решт, при необхідності ви можете прикріпити іншу палицю до вашого рюкзака.

Швидке блокування або поворотне блокування?

Найчастіше Ви знайдете два способи блокування телескопічних опор потрібної довжини.& nbsp;Fast Lock-важіль з затискачем або Twist Lock-поворотний (загвинчується) затягуванням.

Система Fast Lock більше підходить для зміни довжини і рукавичок. Тому він більше підходить для більш холодних умов.& nbsp;завдяки простоті експлуатації, в даний час це найпоширеніший тип замку незалежно від призначення походів.

Можна просто сказати, що Twist Lock-це літня альтернатива. Поворотний замок також на кілька десятків грам легше, тому його використовують для надлегких палиць або для амортизації (антишок), де він часто поєднується зі швидким замком.& nbsp;однак затягування Twist Lock не так швидко в порівнянні з Fast Lock.

Підвіска?

Якщо ви страждаєте від болю в передпліччя або лікті, Antishock - правильний вибір для вас . Знімає удари паличок при контакті з твердою поверхнею, що передається на руки.

Його невеликим недоліком може бути злегка знижена стабільність через гнучкість ручки при контакті з поверхнею.

Дизайн трекінгових палиць

Телескопічні опори

Цей тип палиці є найбільш часто використовуваним типом на ринку. Телескопічні опори легко регулювати і зберігати. Найчастіше він виготовляється з двох або трьох частин, і чим більше сегментів у палиці, тим вона компактніше.

Палички з двох частин більш жорсткі, підходять для більш високих навантажень.& nbsp;тому трубки з двох частин паличок мають в основному більший діаметр.вони особливо підходять для зимових видів спорту, таких як катання на лижах та снігоступах. Однак жорсткість двокомпонентних паличок компенсується їх найгіршою компактністю і великою вагою.

Найчастіше зустрічаються трисекційні конструкції паличок. Вони підходять в якості опори при подорожі з важким вантажем на великі відстані або навіть для швидкої ходьби без вантажу. Палички з такою конструкцією дуже придатні для зберігання і, як правило, легше, ніж палички з двох частин.

Складні палички

Ця структура паличок складається з окремих сегментів, які пов'язані дротом (наприклад, кевларом). Тому вони нагадують наметові дуги.

Їх незаперечною перевагою є їх компактність. Складні палички набагато компактніше, ніж трикомпонентні.очевидним недоліком може бути менший діапазон регулювання висоти, визначений їх конструкцією, де зазвичай тільки один сегмент полюса є телескопічним. Це може бути обмеженням при їх використанні при будівництві тентових накриттів.

Палички такого дизайну підходять для більшості видів активного відпочинку.проте їх жорсткість не дає таких самих результатів, як у двокомпонентній структурі паличок.

Завдяки своїй відмінній упаковці вони популярні у мінімалістів і сплітбордистів.

Матеріали

Алюмінієві сплави є найбільш часто використовуваним матеріалом для трекінгу.перш за все, дуже міцний алюмінієвий сплав 7075 або надлегкий алюмінієвий сплав 7001. Ви також можете знайти комбінацію обох сплавів на одній паличці для найменшої ваги при збереженні максимально можливої міцності.

На ринку також є вуглецеві палиці, які на кілька десятків грам легше, ніж виготовлені з алюмінієвих сплавів, але вони не переносять таку навантаження (вуглець крихкий), і їх ціна все ще астрономічна для середнього користувача.

Ручка

Ручка є ключовим елементом палиці для вашого комфорту і безпеки.& nbsp;найчастіше Ви знайдете пінопластову, коркову або гумову ручку.

Ручки з пінопласту EVA не вбирають вологу, не ковзають і поглинають вібрацію.

Коркові ручки поєднують в собі переваги піни EVA і натурального матеріалу (природно, антибактеріального), але вони важче і дорожче.

Дуже часто на ринку є ручки, які являють собою комбінацію з коркової суміші (сполучна + пробка), де частка пробки становить близько 20%.однак ці ручки також важче в порівнянні з EVA, і їх відсутність засмічення гірше через використовуваного сполучного (часткове рішення-вентильована конструкція ручки).

Гумові ручки - це економічний варіант ручки, де низька ціна, але більшу вагу. Цей тип ручки не є незграбним, незважаючи на різні конструкції поверхні.

Дуже популярні палиці з подовженою ручкою.& nbsp;цей варіант відноситься в основному до пінопластових ручок EVA. Їх великою перевагою є можливість зміни положення рукоятки при русі, зберігаючи при цьому зручну і безпечну рукоятку.

Наконечник

Найчастіше використовуються наконечники з карбіду вольфраму, рідко зі сталі.

Карбід вольфраму дуже твердий, тому він має велику міцність.

Сталевий наконечник-економічне рішення з обмеженим терміном служби.

Невід'ємною частиною трекінгових палиць повинні бути гумові ковпачки наконечників, які ви оціните не тільки при транспортуванні палиць, але і на твердих поверхнях, де вони запобігають налипанню палиці, на додаток до амортизації і небажаного шуму, створюваного палицями шпилькових наконечників тверду поверхню.

Кільця

Ви знайдете кільця різних діаметрів і форм. На практиці, чим менше діаметр блюдця, тим твердіше поверхню, на якій будуть використовуватися палички. Тому тарілки діаметром близько 80 мм особливо підходять для зими, на снігу, а мінімалістичні кільця діаметром близько 4 см підійдуть для літніх турів.

Установка довжини трекінгових палиць

Пошук правильної довжини палиці-це поєднання особистих переваг і досвіду.