Моя палатка мокра, навіть коли вночі не було дощу ...

Після багаторічного досвіду ми можемо сказати, що в 99% випадків, коли клієнт скаржиться на витік води в намет, це не проникнення води через поверхню, просочену поліуретановим покриттям, а конденсація.

 

Конденсація

Це фізичне явище, при якому водяна пара через охолодження перетворюється з газоподібного в рідкий.

На практиці цей процес протікає таким чином, що вся вода в природі випаровується при більш високих температурах, а потім знову конденсується з-за охолодження (наприклад, вночі).

Конденсат у вільному просторі випадає у вигляді роси, конденсат всередині намету з'являється на внутрішніх забарвлених поверхнях тенту і на підлозі намети.

Кемпінг в холодну погоду сприяє ефекту конденсації

Це явище добре відомо всім досвідченим користувачам наметів з подвійними стінками, і воно тим сильніше, чим вище відносна вологість повітря всередині намету і тим більша різниця між температурою всередині і ззовні намету.

Згідно із законами фізики, випаровування + вологість повітря, що видихається (наприклад, дорослий видихає до 0,5 літра води за 8 годин сну) випадає вночі в найхолоднішій зоні, тобто в разі намету на тенті.

Особливо поблизу водойм або під дощем відносна вологість повітря дуже висока, дощ різко охолоджує зовнішній кожух намети, і особливо сильна конденсація.

Конденсація більш різноманітна в безпосередній близькості від водоймищ і у вологому середовищі.

Потім всередині тентів утворюються краплі, які стікають по його похилій поверхні до нижнього краю.

У верхній частині купола конденсат не може стекти, тенти не мають нахилу, тому краплі накопичуються, і іноді вони можуть капати або стікати по шнурах в спальню.

Якщо вологість охолодженого повітря має відносну вологість, що наближається до 100%, навіть вентиляційні вікна не будуть забезпечувати конденсацію.

Наприклад, якщо ви спите в машині, ви не здивуєтеся, що вранці всі вікна будуть сильно роси.